Ciągnik rolniczy Kubota MX135GX

Aktualności, Kubota 20 kwietnia 2013

Ciągnik Kubota M135GX jest następcą na polskim rynku modelu M128X. Model jest wyposażony w silnik szesnastozaworowy, 4-cylindrowy o pojemności 6.1l i mocy 141KM, z turbosprężarką, intercoolerem oraz układem wtrysku bezpośredniego common rail. Silnik spełnia normę emisji spalin EURO IIIB dzięki zastosowaniu tłumika z katalizatorem oraz filtra cząstek stałych DPF.

Ciągnik został wyposażony w wygodny w użyciu rewers elektro-hydrauliczny ułatwiający m.in. operowanie ładowaczem czołowym, przednią oś gwarantującą bardzo mały promień skrętu dzięki zastosowaniu przekładni stożkowych zatapianych w kąpieli olejowej. Dodatkowo ciągnik posiada unikalny system skrętu Bi-Speed Turn co powoduje, że po przekroczeniu kąta 35 stopni koła przednie zaczynają obracać się z prędkością prawie dwa razy wyższą niż koła tylne. W ten sposób zmniejsza się promień zawracania. Skrzynia biegów Intelli-Shift oferuje aż 24 przełożenia do przodu i 24 do tyłu przełączane pod obciążeniem, za pomocą przycisków na dźwigni reduktora. Z kolei funkcja AUTO. pozwala na automatyczne przełączanie niektórych biegów. Jako fabryczna opcja w modelu M135GX, Kubota oferuje amortyzację przedniej osi. System ten umożliwia regulację twardości przodu ciągnika za pomocą przycisku w kabinie.

Kabina tych ciągników zapewnia operatorowi doskonałą wygodę podczas pracy dzięki swojej przestronności, przemyślanemu rozmieszczeniu elementów kontrolnych, niezrównanej widoczności, seryjnej klimatyzacji i zastosowaniu komfortowego, pneumatycznego fotela.