Niskie spalanie – To dziś zaleta numer jeden

Aktualności, Kubota 11 marca 2013

Polskie rolnictwo rozwija się bardzo szybko. W tej chwili nie ustępujemy już w wielu aspektach rolnictwu w państwach Europy Zachodniej. Polscy rolnicy mają coraz większe wymagania, co do sprzętu rolniczego, w szczególności ciągników, dlatego ciągniki marki Kubota, która dostępne są w firmie Agromix Rojęczyn, proponuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, przy bardzo niskim spalaniu paliwa podczas pracy. Warte podkreślenie jest to, że cały ciągnik jest projektowany i produkowany od podstaw przez jedną firmę.

Na początki września zadebiutowało kilka nowych ciągników z Japonii. Nowa gama produktów stanowi odpowiedź na coraz ostrzejsze wymogi ochrony środowiska oraz uwagi użytkowników poprzednich modeli. W nowych traktorach wprowadzono wiele udoskonaleń, które sugerowali nasi klienci, między innymi poprawiono precyzję zmiany biegów i zastosowano nadbieg do zadań transportowych.

Wizytówkę marki Kubota stanowią doskonałe silniki, dlatego japoński koncern wyprodukował ich już ponad 25 milionów. Silniki te spełniają normę emisji spalin EURO IIIB dzięki zastosowaniu tłumika z katalizatorem oraz filtra cząstek stałych DPF. Tak jak w poprzedniej generacji ciągników, silnik dysponuje turbosprężarką.

Również układ przeniesienia napędu stanowi mocny punkt nowych modeli. Seryjny rewers hydrauliczny sprawia, że zmiana kierunku jazdy następuje bardzo płynnie, bez potrzeby użycia pedału sprzęgła. Znakiem rozpoznawczym traktorów z logo „K” na masce pozostaje zastosowanie w przednim moście przekładni stożkowych zatopionych w kąpieli olejowej. Trzy główne zalety takiego rozwiązania to ogromna żywotność całego mechanizmu, bezpieczne przekazanie mocy nawet przy maksymalnym skręcie kół oraz niezwykle mały promień zawracania ciągnika.

Wszystkie modele posiadają najlepsze cechy swoich poprzedników – należy do nich z pewnością przytulna i funkcjonalna kabina. Duże powierzchnie szyb zapewniają łatwą obserwację otoczenia ciągnika, a zachodząca na dach górna krawędź przedniej szyby ułatwia operowanie ładowaczem czołowym. Montowana w standardzie klimatyzacja z nawiewami w desce rozdzielczej gwarantuje równomierne ogrzewanie lub chłodzenie całego ciała operatora. Pompa hydrauliczna o wydatku 64 L/min gwarantuje dużą szybkość reakcji podnośnika i odpowiednią moc zasilania hydrauliki zewnętrznej.

Bardzo dobre wyposażone seryjnie ciągników Kubota oprócz wyżej wymienionych elementów obejmują obciążniki przednie o wadze 470 kg, układ pneumatycznego hamowania przyczep oraz kompletny zaczep tylny z belką rolniczą i zaczepem transportowym.

Wszystkie modele ciągników Kubota znajdą państwo w firmie Agromix z Rojęczyna.