• ladowarki_burtowe_2056_R.jpg
  • ladowarki_burtowe_1650_R.jpg
  • ladowarki_burtowe_1750_RT.jpg

Ładowarki burtowe

Maszyny nowe

Ładowarki burtowe to specjalistyczne maszyny. Ich niezwykła zwrotność wynika ze sposobu sterowania, a kompaktowe wymiary oraz mały rozstaw osi są dużym atutem w ciasnych przestrzeniach. Mocne, wydajne i przyjazne dla użytkownika ładowarki o sterowaniu burtowym Manitou to sprawdzone od lat rozwiązania zdobyte od zakupionych przez Manitou firm Gehl i Mustang.

Ładowarka o sterowaniu burtowym doskonale nadaje się do różnorodnych zadań, takich jak: załadunek materiałów sypkich, przenoszenie palet, odśnieżanie czy prace porządkowe. Mocny i kompaktowy silnik zapewnia niskie zużycie paliwa i emisję spalin. Projektowane i produkowane są tak, aby ich użytkownicy mogli korzystać z nadzwyczajnej wydajności, wszechstronności i łatwości obsługi. Mają szerokie zastosowanie w rolnictwie, branży budowlanej i komunalnej. Mają ponadprzeciętną manewrowość, precyzję operowania oraz niewielkie wymiary. Szeroka oferta osprzętu pozwala jednak zamienić zwykłą ładowarkę w prawdziwie wielofunkcyjne urządzenie.

Ładowarki typu skid-steer

W ładowarce typu skid-steer kierowanie odbywa się poprzez zmianę prędkości kół lewych i prawych w stosunku do siebie. Płynne manewrowanie możliwe jest dzięki napędowi hydrostatycznemu. Lewe i prawe koła napędzają oddzielne hydromotory, działające zupełnie niezależnie od siebie. Zamiast kierownicy natomiast operator ma do dyspozycji dwa drążki umieszczone po obu stronach fotela, lub Joystick zlokalizowany w podłokietniku. Analogicznie wygląda to w przypadku ładowarek gąsienicowych, których główną przewagą nad ładowarkami kołowymi tkwi w dużej sile pchania i mniejszym nacisku na podłoże a to ze względu na płaszczyznę styku gąsienic z podłożem.

Możliwości ładowarek burtowych

Maksymalna prędkość jazdy ładowarek burtowych również nie jest zawrotna. Zazwyczaj nie przekracza 12 km/h w przypadku, a ładowarki dysponujące dwoma zakresami prędkości mogą się rozpędzić do ok. 20 km/h. Ładowarki ze sterowaniem burtowym mają niewielki rozstaw osi, co wiąże się ze stosunkowo niewielkim obciążeniem destabilizującym, czyli ze skłonnością do odrywania tylnej osi od podłoża wskutek obciążenia wysięgnika. Aby w jak najlepszym stopniu zbalansować maszynę, konstruktorzy Manitou umieścili ramkę osprzętu możliwie blisko przedniej osi. Niestety powoduje to ograniczenie zasięgu załadunku. Ładowarki burtowe dzielimy na: ładowarki z ramieniem Radialnym ( seria R ) i ramieniem Vertykalnym ( seria V).

Gama ładowarek burtowych Manitou jest bardzo szeroka, od najmniejszego modelu na kołach Manitou SL 850R ( waga operacyjna 1 278 kg i silniku o mocy 24 kM ) do największego modelu Manitou SL 4200V ( waga operacyjna 4 838 kg i silniku o mocy 120 kM). Jesteśmy w stanie dobrać maszynę do każdej pracy przewidzianej przez właściciela.