• 2016-06-20_Manitou_Cup_2016_Cover.jpg

Manitou Cup 2016

Aktualności, Manitou 20 czerwca 2016

Za nami pierwsza edycja zorganizowanego przez firmę Manitou Polska konkursu dla operatorów MANITOU CUP. Odbył się on w dniach 10-12 czerwca podczas targów Opolagra w Kamieniu Śląskim. Trzy dni obfitowały w niesamowite emocje. Rywalizacja odbyła się na dwóch torach, na których zawodnicy synchronicznie pokonywali tory ładowarką teleskopową MLT 735-120 PS. Finał natomiast polegał na pokonaniu slalomu ładowarką przegubową MUSTANG 306.

Pierwszy dzień

Pierwszego dnia odbył się konkurs, w którym udział brali dziennikarze redakcji rolniczych. Organizatorzy konkursu postawili przed nimi dwa niezwykle trudne zadania wymagające precyzyjnej jazdy ładowarką teleskopową i przegubową. Zwycięzcą okazał się reprezentant redakcji „top agar polska” Dawid Konieczka, który zasiadając za sterami dwóch ładowarek z grupy Manitou: teleskopowej Manitou MLT 735 i przegubowej Mustang 306 w najkrótszym czasie pokonał wyznaczony tor z przeszkodami nie dając szans swoim konkurentom.

Drugi dzień

Drugiego dnia rywalizowali zawodowi operatorzy. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Hoffmann z firmy AGROMIX, za nim Grzegorz Kita i Przemysław Zyber, również zgłoszony przez firmę AGROMIX. Czasy z przejazdów MLT 735-120 PS i Mustangiem 306 były sumowane. Poniżej prezentujemy wyniki po uwzględnieniu karnych sekund, które były dodawane za błędy popełnione na trasie.

  • Dawid Hoffmann – przejazd podstawowy 4’04 + 2’38 przejazd finałowy, co dało łączny czas – 6’42
  • Grzegorz Kita – przejazd podstawowy 4’35 + 2’55 przejazd finałowy, co dało łączny czas – 7’30
  • Przemysław Zyber – przejazd podstawowy 4’34 + przejazd finałowy 3’39, co dało łączny czas – 8’13

Podstawowymi błędami było uderzenie osprzętem o podłoże, potrącenie słupka, niezapięcie pasów. Operatorzy musieli przejechać slalom z włączoną funkcją „crab”, przenieść trzy baloty słomy, zmienić osprzęt, wrzucić dwie piłki do kosza i przeturlać widłami beczułkę. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów udzieliły się widzom, którzy wytrwale kibicowali.

Trzeci dzień

Trzeci dzień był w całości poświęcony osobom odwiedzającym targi Opolagra. Można było spróbować swoich sił prowadząc ładowarki. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość zobaczenia targów z kosza platformy roboczej Man’Go 12, którą chętni podnoszeni byli na wysokość 12 metrów. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom doskonałych wyników. Dziękujemy widzom i zapraszamy na MANITOU CUP 2017!