Triomatic T 40 zwycięzcą Inovation Award EuroTier 2016

Triomatic T 40 zwycięzcą Inovation Award EuroTier 2016

Aktualności, Trioliet 06 listopada 2016

Nowy system cięcia z okrągłymi nożami tnącymi do automatycznego systemu karmienia Triomatic T 40 wycina w sposób bardzo dokładny paszę, która nie traci swojej struktury. Prosta technika to gwarancja niskiego zapotrzebowania  energii i znikomych nakładów serwisowych.

Kuchnia paszowa Triomatic T40 w zestawie z robotem paszowym Triomatic to jedyny, automatyczny  system karmienia z okrągłymi nożami tnącymi. Wszystkie pozostałe systemy innych producentów rozdrapują czy frezują materiał. Zalety cięcia: okrągłe noże tnące tną bez trudu bloki (lub bale)  i zapewniają zachowanie możliwie jak najlepszej struktury paszy. Poza tym piętka pozostaje nienaruszona i  nieuszkodzona, co zapobiega ponownej fermentacji.  Nie ma strat paszy, a to z kolei  stanowi o redukcji  kosztów.

Dzięki prostej technice noży można zminimalizować zużycie energii aż do 50 %. System Trioliet potrzebuje tylko 0,5 do 1,0 kWh na jeden załadunek – to bardzo mało w porównaniu z konwencjonalnymi  (istniejącymi na rynku) systemami. Koszty serwisowania są znacznie niższe w porównaniu do pierwotnego systemu. Wymiana noży odbywa się w prosty sposób. Trzeba odkręcić tylko 4 śruby, wymienić noże i przykręcić nowe. Zatem prosto, szybko i korzystnie.

2016-11-06_triomatic_t-40_2